طراحی خانه تایوانی توسط تیم طراحی HAO

یک خانواده در شهر کاوشیونگ، تایوان، خواستار تعادل کامل میان وظایف پدر و مادری و یک زندگی عاشقانه بودند. این خانواده تحقق رویای خود را به گروه معماری HAO سپردند. این زوج تایوانی از تیم طراحی HAO در خواست کردند تا یک آشپزخانه بزرگ را طراحی کنند، تا به راحتی بتوانند در این فضای بزرگ در کنار یک دیگر آشپزی کنند و در عین حال فرزندانشان را نیز تماشا کنند. به همین دلیل، تیم معماری HAO در طراحی این خانه تایوانی از یک ایده گروهی در آشپزخانه و اتاق نشیمن استفاده کرده اند. نتیجه طراحی این تیم معماری Glue and Blue نامیده شده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: تیم طراحی HAO
  • عکاس پروژه: Hey!Cheese
  • مکان پروژه: شهر کاوشیونگ، تایوان
  • مساحت پروژه: 150.0 متر مربع
  • سال ساخت: 2016

خانه تایوانی

تیم معماری HAO با نصب یک پانل چوبی بر روی سقف، دو بخش کاربردی خانه را تعریف می کند. در این خانه، اتاق نشیمن به عنوان فضای بازی کودکان تعیین شده است که با استفاده از کاناپه های بزرگ و راحت و هم چنین تعداد کمی میز قهوه‌خوری گرد طراحی و مبلمان شده است. زمانی که کودکان رشد کنند و بزرگ شوند،  فضای زیر پارتیشن به یک فضای مطالعه مانند کتابخانه تبدیل خواهد شد. در این خانه یک فضای کوچک و دنج به منظور مطالعه یا کار توسط پنجره ها ایجاد شده که مشرف به هیاهوی شهر می باشد.

خانه تایوانی

در این خانه تایونی بافت ها و روکش های متنوع و گوناگون مثل فلز، بتن و شیشه یک احساس پویا را ایجاد کرده اند. در عین حال تابش نور هایی به رنگ آبی بر روی روکش های چوبی، یک محیط پر جنب و جوش و شاد را در این خانه به وجود آورده است. اتاق فرزندان این خانه که دو دختر هستند رنگارنگ و روشن می باشد.

خانه تایوانی

تیم معماری HAO برای طراحی این خانه از یک سری نکات مخفی در طراحی استفاده کرد است تا خلاقیت کودکان را پرورش و ارتقا دهند. به طور مثال، در فضای اتاق نشیمن، یک تخته‌سیاه بزرگ قرار داده شده که کودکان را تشویق می کند تا روی آن نقاشی بکشند و یا خط خطی کنند. یا مکانی که برای بازی با قطعات LEGO اختصاص داده شده است.


حتما ببینید: تراشیدن مناظر سرسبز توسط گای لارامی با استفاده از کتاب های قدیمی در برزیل


سایر تصاویر پروژه طراحی خانه تایوانی با خصوصیت برقراری تعادل میان فضای متعلق به بزرگسالان و کودکان

خانه تایوانی

طراحی خانه تایوانی

طراحی خانه تایوانی

طراحی خانه تایوانی

طراحی خانه تایوانی

طراحی خانه تایوانی

طراحی خانه تایوانی

معماری خانه تایوانی توسط تیم طراحی HAO

معماری خانه تایوانی توسط تیم طراحی HAO

معماری خانه تایوانی توسط تیم طراحی HAO

پلان خانه تایوانی

منبع: freshome

ترجمه: از تحریریه معمار آپ