طراحی استادیوم فوتبال Craiova توسط گروه معماران Proiect Bucuresti

استادیوم فوتبال Craiova توسط گروه معماران رومانیایی به نام Proiect Bucuresti طراحی شده است. ایده طراحی این استادیوم فوتبال و قسمتی از جایگاه آن به تاریخچه فوتبال این کشور اهدا شده است. استادیوم فوتبال Craiova در سایت ورزشگاه قدیمی Ion Oblemenco قرار گرفته و جایگزین این استادیوم قدیمی شده است. استادیوم جدید دارای ظرفیت 40 هزار صندلی می باشد. قسمتی از شکل و فرم مواج دیواره های استادیوم Craiova، به عنوان ادای احترام به مجسمه ساز معروف رومانیایی Constantin Brancusi (کنستانتین برانکوشی) از مجسمه های این هنرمند به نام “ملکه پوگانی” الهام گرفته شده است.

استادیوم فوتبال Craiova

حجم بیرونی ضلع شرقی استادیوم دارای دیواره هایی شفاف به منظور جذب نور خورشید در تمام ساعات روز می باشد. هم چنین ضلع شرقی استادیوم در هنگام شب دارای طراحی نور پردازی وسیعی است که ورزشگاه را مثل یک نگین آبی روشن و درخشان می کند. این ورزشگاه 40 هزار نفری با سبک معماری مدرن خود یکی از شاخصه های برجسته شهر بخارست می باشد که توسعه این قسمت از شهر را تقویت خواهد کرد.

استادیوم فوتبال Craiova

در آینده استادیوم فوتبال Craiova به رده چهارم یوفا (بالاترین سطح) از نظر گنجایش، امکانات و کیفیت دست خواهد یافت. و برای برگزاری مسابقات دسته برتر لیگ رومانی (FRF)، لیگ اروپا (UEFA)، لیگ قهرمانان اروپا (UEFA)، و لیگ قهرمانان اروپا و مسابقات تیم ملی ((FIFA and UEFA) مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

استادیوم فوتبال Craiova

زمین استادیوم فوتبال شامل یک سطح چمن طبیعی است که توسط سیستم های تاسیساتی گرمایشی و تهویه درون خاک نگهداری می شود. ابعاد استاندارد زمین بازی 105m x 68m متر مربع است. صندلی ها نزدیک به زمین بازی و در دو سطح قرار دارند تا صندلی های راحت و دید مطلوب در اخیار تماشاچیان قرار بگیرد علاوه بر این دیوارهای بیرونی استادیوم فوتبال Craiova شبیه یک قوس کاسه ای مانند می باشد که تا روی صندلی ها امتداد پیدا کرده است و باعث شده تا صندلی ها در هنگام بارش باران و برف خیس نشوند.

طراحی ورزشگاه فوتبال

پروژه طراحی استادیوم فوتبال Craiova یک رویکرد اکولوژیکی به محیط زیست را با استفاده از مواد و فن آوری های پایدار که شامل منابع انرژی سبز مانند سلول های فتوولتائیک، سیستم های تاسیساتی گرمایشی و تهویه درون خاک و منابع آب آشامیدنی عمیق است، پیشنهاد می کند.


حتما ببینید : 40 اتاق نشیمن خاکستری که کمک میکنند اتاق شما شیک تر نظر برسد


سایر تصاویر پروژه طراحی استادیوم فوتبال Craiova توسط گروه معماران Proiect Bucuresti

طراحی استادیوم فوتبال

طراحی ورزشگاه فوتبال

پلان استادیوم فوتبال

پلان استادیوم فوتبال

پلان استادیوم فوتبال

پلان استادیوم فوتبال

پلان استادیوم فوتبال

پلان استادیوم فوتبال

پلان استادیوم فوتبال

پلان استادیوم فوتبال

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ